Lidya Grup Teknoloji Fuarı SIGN İstanbul 2022’de Gerçekleştirdi

Makale: DİNÇER KARACALAR

Teknolojileri ile dijital baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson, Efi, Kongsberg ve kendi markası Sutec makineleri ülkemizde temsil edilmektedir. Lidya GrubuFuarın buluşma noktası oldu ve 12. Salonda 400 metrekarelik E-10 / E-12 / F-20 standında markalardan 25 makine ile teknoloji şovu gerçekleştirdi. Özel kampanyasıyla ses getiren Lidya Group fiyatları ve uygun finansman çözümleri ile ülkemizin tüm illerinden ve yurt dışından ziyaretçileri ağırladı. Pandemi sonrası fuara yurt dışından olduğu kadar yurt içinden de yoğun ziyaretçi geldi. Ülkemizden ve dünyadan 80 ülkeden 25 binden fazla alıcı ve 300’den fazla katılımcı firmayı bir araya getiren SIGN İstanbul Fuarı, endüstriyel reklam ve dijital baskı dünyasının kalbinde yer alıyor.

Ülkemizde ve dünyada zirvededir.

Fuarlarda standın bir teknoloji şölenine dönüştüğünü kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“SIGN İstanbul 2022 fuarındaki standımızda herkesin görmesi ve deneyimlemesi için dijital baskı makinelerinin en yıldız makinelerini sergiledik. Temsilciliğini yaptığımız Xerox, Epson, Efi, Sutec, Kongsberg markalarının tamamı baskı sektöründe yer alsa da, markaların teknolojileri ve hizmet alanları birbirinden farklı olduğu için yatırım kararı vermeden önce bunları yakından incelemek önemlidir. Fuar için düzenlenen kampanyalı fiyatlarımız ve uygun finansman çözümlerimiz ile. Son yılların en başarılı fuarlarından birini yaşadığımızı söyleyebiliriz. Lidya Group olarak yaptığımız her işte her zaman en iyisini yapmaya çalışıyoruz ve elde ettiğimiz başarının sonucunda şirketimizi ülkemizde ve dünyada özellikle İngiltere’de en üstte tutmaya devam ediyoruz, Londra’daki Lydia Digital ltd şirketimizle. söz konusu.

yatırımcı kazanır

Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, içinde bulunduğumuz enflasyon ortamında uygun finansman bulunduğunda iş dünyasının yatırım yapmasının önemine vurgu yaparak, “Ülke özelinde baktığımızda yüzde 25-30 faizle kredi alınabiliyor. Yüzde 80 enflasyonlu ortamda, bu yatırımcılar için bir fırsat ve şimdi yatırımcı kazanıyor.” söz konusu. Pandemi sonrası Rusya-Ukrayna savaşının da etkisiyle enflasyonun dünya çapında bir sorun olduğunu anlatan Başkan Bekir Öz, tedarik zincirindeki sorunlar ile lojistik ve enerji maliyetlerindeki artışın küresel ölçekte enflasyon yaratmaya devam ettiğini ifade etti.

İş dünyasına tavsiyelerde bulunan Başkan Bekir Öz, “Bu dönemde stokların, genel giderlerin ve nakit akışının daha iyi yönetilmesi gerekiyor. Şirketlerin iş süreçlerini yeniden gözden geçirmeleri ve yapılarını daha sağlıklı hale getirmeleri gerekiyor. Riskler doğru yönetilirken diğer yandan panik içinde kar marjından ödün vermeden iş sakince yönetilmelidir. Ekonominin, piyasanın ve müşterinin gerçeklerine göre hareket etmenin önemli olduğu durumlarda, firma sahipleri ve yöneticileri rakamlara göre karar vermelidir. Diğer bir konu ise şirketlerin büyük çoğunluğunun plan yapmaması ve ölçüm yapmamasıdır. Ancak işi yönetirken önce planlamak, sonra ölçmek gerekiyor.” dedi.

Dijital baskı sektöründe zengin bir ürün ailesine sahiptir.

Dijital baskı sektöründe temsil ettiği 5 marka ile zengin bir ürün ailesine sahip olduklarını belirten Lidya Grup Satış Direktörü Adem Öz şunları söyledi:

“Dijital baskı sektöründe dünya markaları arasında yer alan Xerox, Epson, Efi, Sutec ve Kongsberg makinelerini temsil ediyoruz. SIGN İstanbul’da ürün ailemiz ve 5 markamızın yeni lansmanı yapılan modelleri yer aldı. Tüm markalarımızda daha kaliteli, daha düşük maliyetli ve daha verimli üretim yapma imkanı sunuyoruz. Standımıza gelen ziyaretçiler, fuar süresince dijital baskı ile ilgili tüm teknolojileri yerinde deneyimleyerek, teknolojileri ve örnekleri yakından görme fırsatı buldular. Hem teknolojideki son yeniliklerin sunumu hem de fuara özel düzenlediğimiz TL kampanyası nedeniyle fuarda büyük bir ilgi ve taleple karşılaştık. Eylül ayından itibaren şirketimizde yoğun ve hareketli günler bekliyoruz, son birkaç yıldır ertelenen yatırımlar son günlerde yapılmaya devam ediyor.” söz konusu.

5 markanın yeni modelleri ile fuara katıldı

Fuara temsil edilen 5 markanın yeni modelleri ile katıldıklarını anlatan Lidya Grup Geniş Format ve Bayi Müdürü Mehmet Döner konuşmasına şöyle devam etti:

Dünya markalarını temsil eden, önemli bilgi ve deneyime sahip, güçlü bir finansal yapıya, güçlü bir insan kaynağı ve organizasyon yapısına sahip küresel bir şirketler grubuyuz. Dijital baskı sektöründe ülkemizin ve coğrafyamızın lider teknoloji firmasıyız. Markalarımızın zengin makine parkuru ile fuarda yer alarak fuarın buluşma noktası olduk. Bunlar arasında standımızda; Efi’den 30H, Kongsberg endüstriyel kesme makinesi, Epson’dan R5010L ve F2100, Xerox’tan 4100 ve c9070, Sutec’ten süblimasyon olmak üzere 25 makine ile katıldık. Fuar süresince büyük bir ilgi ve taleple karşılaştık. Bu yılın son 4 ayında işimizde ciddi bir yoğunluk bekliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda ertelenen yatırımlar da yapılmaya başlandı ve devam ediyor.” dedi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.