ALGO, COMP ve XLM Testi Bu Hafta Kritik Ortalamalar

Kripto para birimleri bugün Fed kaynaklı düşüş eğilimini telafi etmeye çalışıyor. Açılıştan bu yana alıcılar (BTC), 18.400 dolarda destek bulduktan sonra 19.000 dolar bandına döndü.

Bugün değerlendireceğim altcoinler olan Algorand (ALGO) ve Compound (COMP) Fed kaynaklı satışlardan etkilenmezken Stellar (XLM) dünkü işlemlerde yaşanan değer kaybını telafi eden bir grafik çiziyor.

(BİR ŞEY)

BİR ŞEY/USD

Akıllı sözleşme platformu Algorand’ın yerel tokeni ALGO, dün yaşanan genel satışlardan etkilenmedi ve son 24 saatte %10’un üzerinde değer kazanarak 0,35 dolar bandına yükseldi.

Hafta başında 0,29 dolardan talep görmeye başlayan ALGO, bugün 0,35 dolara kadar çıkarak haftalık değeri %20’ye çıkardı. Son 4 günlük fiyat hareketinde düzeltme yapmadan hareket eden kripto paranın bugün 3 aylık üstel hareketli ortalama değerinin üzerinde hareket ettiği görülüyor. Bugün 0,348 dolar olan 89 günlük EMA, ALGO için önemli bir destek pozisyonuna geçmek üzere.

Bu ortalama değerin önemi, madeni paranın Kasım – Aralık 2021 döneminde 89 EMA’nın altına düştükten sonra genel piyasa eğilimi ile düşüş trendi başlatmasından kaynaklanmaktadır.

Öte yandan Haziran ayından bu yana yaklaşık bir yıldır devam eden düşüş eğilimini yavaşlatarak 0.28 – 0.35 dolar aralığında yatay bir hareket başlattı. ALGO bugün yatay görünümü kırmak için 3. hamlesini yapıyor. Önceki denemelerde 0,35 doların üzerinde kalamayan kripto para, mevcut kanal hareketinin altını test etti.

Bu haftanın 89 EMA değerinin üzerinde yukarı yönlü hareketinin tamamlanması, altcoinin yukarı yönlü momentumunu hızlandırması için önemli veriler olarak kabul edilebilir. Temel ortalamasının üzerinde bir topraklama, ALGO/USD’nin kısa vadede bir sonraki direnç bölgesine 0,50$’da %40 yükselmesini tetikleyebilir.

Olası bir düzeltici eylemde gün 0,348 dolar desteğinin altında kapanırsa 0,31 dolar – 0,32 dolar aralığında listelenen kısa vadeli EMA değerlerinin destek olarak çalışabileceğini görebiliriz.

(COMP)

BİLEŞEN/USD

Bu hafta bir başka yükseliş altcoini olan COMP, 89 günlük EMA’yı bugün 3. kez test ediyor.

COMP, bir önceki yükseliş girişiminde Haziran ayında görülen yılın en düşük değeri olan 26 dolardan başlayan alımlarla bir ay boyunca önemli bir toparlanma gördü ve bu ivme, Ağustos ayının ilk haftasında 65 dolarda sona erdi ve bu, şu anda 89 EMA’ya tekabül ediyor. o zaman.

Önümüzdeki günlerde kısmi bir düzeltmenin ardından yeniden talep görmeye başlayan COMP, şu anda 57 dolar olan orta vadeli EMA değerini bu hafta tekrar test ediyor.

Öte yandan, COMP grafiğinde Nisan ve Haziran ayları arasında derinleşen düşüş trendi göz önüne alındığında, 60 doların (Fib 0.236) de kritik bir direnç noktası olarak çalıştığı söylenebilir. Buna göre, ortalama 55 $ – 60 $ aralığı, COMP/USD değerini yükseltmenin önemli bir yolu olarak yorumlanabilir. Olası bir kırılmada, COMP için kısa vadeli hedef bölge, Fibonacci seviyelerine göre 81$ olarak görülüyor.

Direnç alanının altındaki günlük kapanışlar satış baskısını artıracak bir durum olarak değerlendirilebilir. Bu durumda kısa vadede alt bölgede 47 dolar destek seviyesi olarak izlenecek. Bu fiyat seviyesinin altında kayıpların hızlanabileceği görülebilir.

(XLM)

XLM/USD

Yaklaşık bir yıldır devam eden düşüş trendinde ana destek noktası olarak 0,1 dolar seviyelerini belirleyen Stellar, yaz aylarında 0,1 – 0,12 dolar aralığında daha fazla hareket etti.

XLM, Eylül ayının ilk haftasında bir kez daha ana destek fiyatını denedikten sonra ayın ikinci yarısında yükseliş trendi yaptı. Dünün kayıplarını bugün hızla telafi eden kripto para, yatay görünümü bozuyor ve 0.12 – 0.13 dolar arasında direnç alanına doğru ilerliyor.

Aynı zamanda, mevcut bölgede 89 günlük EMA’nın varlığı, 0.12 doların üzerine çıkma direncinin artmasına neden oluyor. XLM haftanın geri kalanında 0.12 dolar bandına girer ve günlük kapanışlarla bu seviyeyi korursa, hızlı bir şekilde 0.13 doları test ettiğini ve olası bir kırılmanın ardından bir sonraki direnç fiyatına 0.15 dolardan (FIb 0.382) geçtiğini görebiliriz.

Öte yandan, XLM kanalın üst bandını kıramazsa, satış baskısında bir artış olabilir ve altcoin ana destek fiyatı olan 0.1$’a doğru hareket edebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.